Jak koronavirus ovlivnil svět sportu

Jak koronavirus ovlivnil svět sportu

Současná pandemie ovlivnila nejen českou a zahraniční ekonomiku, ale kromě hypotečního trhu také svět sportu. Nikdo netušil, že přijde tak nebezpečná nemoc, která se bude světem šířit jako jedna velká nezastavitelná lavina. A jelikož došlo k zasažení prakticky celého světa, rázem došlo také ke zrušení mnoha sportovních událostí. Začalo to zákazem konání sportovních akcí a nyní se ruší jedna očekávaná sportovní událost za druhou, i když bylo do jejich konání času dost.  

Podívejme se konkrétně na několik sportovních událostí, které se zrušily. O mnohých se dokonce neví, jestli se vůbec budou konat v náhradním termínu. Zrušená je dokonce na letošní rok i olympiáda, která se měla konat letos v létě. Z důvodu uzavření prakticky všech sportovišť a k nemožnosti trénovat však došlo k jejímu přeložení, a to na příští rok. Místo zůstává prozatím stejné.  

Jak je to ale v případě jiných sportovních událostí, ke kterým mělo během letošního roku dojít?  

Koronavirus zasáhl i svět hokeje a fotbalu 

V blízké době se také mělo konat Mistrovství Evropy ve fotbale, ale i to z důvodu koronavirové krize bylo přeloženo na příští rok. Přerušena na neurčito je mimo jiné i La Liga, také Serie A nebo Ligue 1. Minimálně do konce letošního dubna je přerušena Bundesliga nebo také Premier League. Co se týče České ligy, to je taktéž přerušeno, a to minimálně do doby, co bude v České republice trvat nouzový stav.  

Jak jsme zmínili, koronavirus mimo jiné zasáhl i svět hokeje. Zrušeno je jak Mistrovství světa mužů, tak Mistrovství světa žen. Extraliga byla ukončena bez korunovace mistra, První liga se ukončila s korunovací postupujícího. NHL je doposud přerušena na neurčito, ukončeny jsou také bez korunovace mistra Slovenská liga, Finská liga nebo Německá liga či Švédská liga.  

Jak koronavirus ovlivnil další sporty 

Co se týče dalších sportů, koronavirus ovlivnil samozřejmě i tenis. Došlo ke zrušení Wimbledonu bez náhrady, který se měl konat na přelomu června a července. NBA je zatím přerušeno na neurčito, UCI má přerušenou sezonu a závody jsou odloženy. Co se týče finále Světového poháru v biatlonu, to bylo taktéž zrušeno vlivem pandemie. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz