Sportujeme pro zdraví aneb jaké sporty jsou v dnešní době nejoblíbenější?

Oblíbené sporty

Milujete sportování? Je to skvělé! Prospíváte vašem zdraví, upevňujete svůj imunitní systém a jen tak nějaká nemoc si na vás nepřijde. Mnozí lidé však se sportem začínají, ovšem nevědí, který je pro ně ten pravý. Rozhodli jsme se vám vypsat nejatraktivnější a zároveň nejoblíbenější sporty dnešní doby. Jsou různého charakteru, určeny nejen pro muže, ale také pro ženy a jistě si najde svůj vysněný sport i dítě, kterému rodič nyní shání sportovní koníček ve volném čase.

• MMA

Znáte MMA? Jedná se o smíšené bojové umění a dnes je tento sport ve svém rozkvětu. Nejvíce se tomuto sportu daří v Praze, ovšem začínají se tomuto sportu věnovat profesionální trenéři ve všech koutech České republiky. Je to skvělé, jelikož se nejednáo bojový sport jako každý jiný. Jedná se o sport, který je směsí všech bojových sportů, proto je třeba v tomto sportu zapojovat i svou mysl. Mnozí lidé tímto sportem pohrdají, ovšem není důvod. Jak jsme zmínili, jedná se o sport, v němž je možné využívat chvaty karate, juda, klasického boxu nebo třeba brazilského jiujitsu. A díky tomu se musí zapojovat i hlava, protože špatně provedený chvat nebo pokus o úkryt nemusí dopadnout nejlépe.

• Plavání

Přejděme však ke krapet více odpočinkovému sportu. Tím sportem je plavání, které se stává čím dál více oblíbenější. Je to především z toho důvodu, že se při plavání výrazně hubne. Zapojují se totiž všechny svaly v těle, dochází tak k rovnoměrnému hubnutí. Plavci ale musí plavat minimálně hodinu, metabolismus se probouzí až zhruba po půl hodině.

• Běh

Samozřejmě nesmíme zapomenout na běh, který se dlouhodobě řadí k nejoblíbenějším sportům vůbec. Ideální je pro uklidnění mysli, ale také se při něm rychle hubne. Nedoporučuje se však velmi obézním lidem, kteří by si tímto způsobem mohli odrovnat své klouby.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz