Jak se dostat znovu do formy

Jak se dostat znovu do formy

Máte pocit, že jste vypadli ze svého sportovního rytmu a že vaše fyzická kondice rapidně pokulhává? Vadí vám převislé břicho nebo celulitida, která se nechce nohou pustit? V takovém případě se ptáte, jak se znovu dostat do formy. Víte, že to nebude snadné, ale přesto se do toho chcete pustit. Pokud jste pevně odhodlaní, je načase se začít pravidelně hýbat a v neposlední řadě také upravit svůj jídelníček.  

Pohyb je nezbytností 

Abyste se dostali zpátky do formy, je nutné pravidelně cvičit, respektive hýbat se. Z počátku se vyplatí jenom být aktivním člověkem čili chodit pěšky místo využívání autobusu nebo metra, také chodit po schodech a nepoužívat výtah, pokud ho máte k dispozici. Tím pomalu připravíte své tělo na změnu, která ho čeká.  

V dalším kroku je pak nutné zařadit do svého každodenního harmonogramu vícero kardia. Kardio cvičením se myslí cviky, při kterých se zvyšuje tepová frekvence a zahřívá se organismus. To vede k efektivnímu a rychlému spalování kalorií. Kardiem se rozumí například jízda na kole, dále pak běh nebo například plavání, které se stává velmi oblíbeným, jelikož se při něm procvičuje celé tělo.  

Hlavně pamatujte na to, že pravidelnost je v tomto případě na místě. Aby byl pohyb k něčemu, je třeba dbát na pravidelnost.  

Změňte svůj jídelníček 

A jak již bylo nastíněno, musíte také změnit svůj dosavadní jídelníček. Začněte jíst trochu zdravěji čili nahraďte nezdravé potraviny těmi zdravějšími. Snažte se držet kalorie na uzdě. Snažte se omezit cukr a sůl, případně také nezdravé tuky, které vás jenom brzdí na cestě za vašimi sny o štíhlé figuře a krásné linii.  

Do svého jídelníčku byste měli zakomponovat vícero kvalitních proteinů, které najdete například v rybách, ve vajíčkách nebo v luštěninách. Kromě proteinů by se mělo v každém jídle dne vyskytovat i dostatečné množství sacharidů a vitaminů. Cukry a tuky by neměly přesáhnout čtyři procenta. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz