Jak se udržet ve formě i v pohodlí domova

Jak se udržet ve formě i v pohodlí domova

I když se fitness centra pomalu otvírají, neznamená to, že se do nich dostanete. Přece jenom každý návštěvník má mít pro sebe pár metrů čtverečních, a to je značně omezující. Možná právě proto jste se rozhodli, že se alespoň do konce roku budete udržovat fit i v pohodlí domova. Naštěstí je rovnou několik způsobů, jak se vám to určitě podaří. 

Domácí workouty s pomocí videí a aplikací 

Jedním ze způsobů, jak se udržovat fit i v pohodlí domova, je zařadit do svého denního harmonogramu trochu pohybu. Doporučujeme především domácí workouty, které zvládnete hravě s pomocí mobilních aplikací nebo internetu. Zatímco mobilní aplikace nejsou příliš osobními, evidují vám, které dny jste cvičili a které nikoliv. Na druhou stranu cvičení s on-line trenéry je zase osobnější, jen je těžší vybrat si z široké nabídky videí.  

Pořiďte si domů rotoped 

Možná přesně to, co potřebujete, je kardio cvičení. Jenže v takovém případě se ptáte na to, jakého pomocníka si domů přinést. Doporučujeme především rotoped, který je trochu šetrnější ke kolenům v porovnání s klasickým běžícím pásem, jenž není ničím vhodným pro obéznější jedince. Navíc problémem běžícího pásu je, že vás za něj sousedi asi ukřižují, jak moc budete dupat. 

Skvělé je však používání obyčejného švihadla, které si můžete vzít i ven před dům. Švihadlo byste si měli dopřát vždycky před samotným cvičením, protože vás dokonale zahřeje, tím si můžete být jistí. 

Zatančete si 

Další možností, jak se udržet ve formě, je zatančit si. Tanec je opět skvělým způsobem, jak nějakým způsobem pohnout se svým tělem. Stačí si zapnout oblíbenou muziku a tančete! Pokud chcete spálit větší množství kalorií, doporučujeme si najít video, kde vás konkrétní choreografii trenér naučí.  Při trénování si tak nakonec vybudujete i svalovou hmotu. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz