Jak začít pravidelně cvičit 

Jak začít pravidelně cvičit

Pravidelný pohyb chybí naprosté většině z nás. Kromě řemeslných profesí se dá říci, že každý z nás by měl věnovat více času prospěšnému pohybu. Jak na to, abyste zkusili, co vám bude nejvíce vyhovovat?  

Zkuste si ráno přivstat 

S cvičením je dobré začít o víkendu. Stačí, když si ráno mírně přivstanete a dáte si velmi krátký běh, stačí přitom jen čtvrt hodinku. Vaše tělo se nastartuje a budete mít skvělou náladu. Můžete si také dát krátké kardio, nebo se věnovat józe.  

Nesrovnávejte se 

Za žádnou cenu se s nikým nesrovnávejte. Nikdo nemá stejnou minulost jako vy, neprošel si fyzickými zraněními, které jste měli vy. Každý má svou vlastní cestu. Ostatní sportovce používejte jako zdroj pozitivní motivace, nikoliv frustrace. Jste jedineční.  

Aktivita, která vás baví 

Cvičení vás prostě a jednoduše musí bavit. Neláká vás běh? Dobře, zkuste hledat tak dlouho, až naleznete tu pravou výzvu jen a jen pro vás. Bude se jednat o aquaerobic, o bungee workout, nebo třeba o kardio nebo plavání? Najděte si něco, co vás bude naplňovat zvědavostí a radostí zároveň. 

Nepřepalte začátek 

Abyste uspěli a z nové aktivity se stala radost, neměli byste ze začátku jednat příliš přemotivovaně. Doporučuje se věnovat fyzické aktivitě pouze po doporučený čas, nikoliv dvojnásobnou dávku času. Hrozí vám zranění i demotivace. Jednejte opatrně.   

Šest týdnů k úspěchu 

Pravidelné cvičení vede k trvalému návyku. Obecně se považuje za kritickou doba šesti týdnů. Pokud po tuto dobu dokážete novou aktivitu do svého života implementovat, máte vyhráno. Důležitá je pravidelnost.  

Motivujte se a odměňujte se 

Snažte se nacházet novou a novou motivaci pro vaši sportovní aktivitu. Zúčastněte se sportovní dovolené pořádané některým klubem, nebo se vydejte na jednodenní soustředění. Najděte si osobního trenéra. Stále hledejte cesty k tomu, aby vám bylo při cvičení pohodlně a příjemně.  

Cvičení se stane žádanou součástí vašeho života. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz