Jak zhubnout během menopauzy

Jak zhubnout během menopauzy

Menopauza je velice choulostivé téma. Zatímco některá žena neprožívá toto období po padesátce prakticky nijak, pro jiné je toto období zcela zásadní a velice nepříjemné. Pro menopauzu jsou specifické mnohé takřka nevysvětlitelné jevy, například se hodně přibírá, aniž by došlo k nějaké radikální změně jídelníčku nebo aniž by se žena přestala hýbat. Jelikož je období menopauzy pro ženy opravdu velice citlivé, každé nabrané kilo hodnotí jako velký problém. Jenže pro toto období zároveň platí, že se kilogramů zbavuje žena jenom velice těžko.  

Pokud se aktuálně nacházíte v menopauze, nemusíte však věšet hlavu. Přece jenom existuje několik efektivních způsobů, jak zhubnout. Kromě sestavení zdravějšího a výživného jídelníčku je důležité, abyste do svého života zakomponovali několik druhů cvičení.  

Chůze jako nejpřirozenější pohyb 

Nemusíte se však děsit tím slovem “cvičení”. Pod cvičením se totiž ukrývá také pravidelná chůze. Chůze je jedním z nejpřirozenějších pohybů, který tělu navíc nijak neubližuje. Pokud budete chodit svižněji alespoň hodinu, výrazně tím prospějete svému zdraví. A spálíte i několik stovek kalorií.  

Pokud je pro vás klasická chůze příliš pomalá nebo neatraktivní, vytáhněte si na pomoc hůlky. Takzvaný “nordic walking” je hitem dneška a umí aktivně zapojit i horní část těla, která běžně při chůzi odpočívá.  

Hlavně dostatek kardia 

Dalo by se říct, že chůze je takovým kardio cvičením. Pokud chcete zhubnout v období menopauzy, pak byste měli mít především dostatek kardia. Jedná se o aktivní cvičení, při kterém se rychle nastartuje metabolismus a při kterém tak velice rychle spalujete nechtěné kalorie a tuky.  

Je však důležité, abyste si zvolili správnou směs cviků, které vám pomohou procvičit si veškeré svalové partie. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz