Jak zhubnout stehna do léta? Přinášíme efektivní cviky

Jak zhubnout stehna do léta? Přinášíme efektivní cviky

I když nám léto klepe na dveře, neznamená to, že byste měli panikařit. Ještě stále zbývá hromada času, abyste svá stehna alespoň trochu zpevnili a zbavili se tím nechtěné celulitidy, která trápí nejednu ženu. Abyste se těšili z krásných nohou, prozradíme vám několik opravdu efektivních cviků právě na stehna, která vám přinesou vytoužená stehna během pár týdnů.  

Stehna patří k vůbec nejproblematičtějším partiím celého těla. Hubnou se stejně těžce jako například bříško. Možná i díky tomu se snad při každém efektivním cviku posilují stehna a břicho společně. A několik takových efektivních cviků vám prozradíme. Budete mít konečně nohy jako ze žurnálu a budete se jimi chlubit letos asi především na koupalištích, když to s otevíráním hranic vypadá všelijak.  

Široké dřepy 

K vůbec nejúčinnějším cvikům patří dřepy, a to samozřejmě jak klasické, tak i jinak provedené. Doporučujeme zejména široké dřepy, které nejsou žádnou vědou a od klasických dřepů se liší jenom šíří rozestupu. Opět platí, že je nutné mít pevnou základnu a že při pohybu nahoru stahujeme zadeček, aby byl pevnější a aby byl cvik efektivní. Při tomto cviku se zadečkem klesáme dolů asi o dvacet centimetrů.  

Kmity vleže 

Dalším velice efektivním cvikem na pevná stehna jsou kmity v leže. Jejich provedení opět není nic těžkého, je to naopak poměrně snadný cvik, který však slibuje při intenzivním vykonávání výsledky. Stačí, když si lehnete na bok, horní nohu pokrčíte a spodní natáhnete. Spodní nohu pak budete pomalu zvedat nad zem a kmitat s ní. Noha se nesmí dotknout země. A poté cvik opakujete i s druhou nohou.  

Výpady 

Výpady ani nemusíme dlouze představovat. Zkrátka jen zpevníte bříško a vykročíte dopředu tak, aby zadní noha byla se svým kolenem těsně nad zemí. A poté cvik opakujete tak, že střídáte nohy. Při tomto cviku posilujete navíc i zadeček, který se bude hezky tvarovat.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz