Jak zhubnout v obličeji. Jde to vůbec?

Jak zhubnout v obličeji. Jde to vůbec?

Aktivně cvičíte, ale velká líčka v obličeji nejdou a nejdou dolů? Pak si jistě pokládáte otázku, jestli nelze zhubnout i v obličeji. Přece jenom obličej je zásadní a tvoří vaše sebevědomí, proto musí existovat několik způsobů, jak zhubnout na tvářích. A v tomto případě se nemýlíte! Existuje rovnou několik způsobů, jak zhubnout na tvářích, abyste byli konečně spokojení se svým celkovým vzhledem.  

Začněte se zdravěji stravovat 

I když se to může jevit jako klišé, i v tomto případě platí, že klíčem k úspěchu je zdravé stravování. Součástí zdravého stravování je hlavně pití dostatečného množství vody. Možná jsou vaše tváře jenom důvodem toho, že se ve vašem obličeji zadržuje voda. A paradoxně s dodržováním pitného režimu se baculatých tváří zbavíte. Navíc když tělo naučíte tomu, že bude pravidelně dostávat tolik vody, kolik má, nebude mít strach o to, že by bylo jeden den bez vody a z tváří vodu vypustí.  

Součástí zdravého stravování je kromě jiného i menší konzumace soli a cukru. Lidé dnes mají tendenci to se solí a cukrem přehánět, proto se tomu zkuste vyvarovat. S tím jde ruku v ruce i absence alkoholu – alkohol je cukrů plný! 

Vyzkoušejte cviky na obličejové svaly 

Možná si myslíte, že žádné cviky na obličejové svaly zkrátka neexistují. To by je pak dělal každý a obličej by měl naprosto každý jako panenka. Jenže pravdou je, že existují jisté obličejové cviky, které vám pomůžou tváře trochu zmenšit.  

Kupříkladu stačí obyčejné žvýkání žvýkačky. Tím navíc uklidníte své nervy a osvěžíte svůj dech čili žvýkání žvýkačky má samá pro. Kromě toho pomáhá cvik, který spočívá v širokém otvírání čelisti. A co také pomáhá, tak zvedání tváří – tváře zvedejte co nejvýše k oku a pomáhejte si koutky úst.  

Skvělým pomocným cvikem je i takzvaná rybička neboli také rybí ústa. To snad každý umí a zná. Zkuste se proto tomuto cviku pár minut denně věnovat. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz