Lucie Hradecká se postarala o překvapení

Hned šest českých hráček dnes zasáhlo do 1. kola tenisového Australian open. A bylo to vystoupení celkem úspěšné, hned čtyřem z nich se podařilo postoupit do dalšího kola prvního grandslamového turnaje v tomto roce. Zápas nezvládla Renata Voráčová, která hladce podlehla Španělce Arruabarenaové 1:6, 2:6 a také překvapivě Lucie Šafářová, která nečekaně podlehla Švedovové z Kazachstánu 4:6 6:2 a 6:8.

O velké turnajové překvapení se postarala Lucie Hradecká, která vyřadila pátou nasazenou Srbku Ivanovičovou ve třech setech 1:6, 6:3 a 6:2. Po nervózním prvním setu se Lucie Hradecká v dalších sadách uklidnila, což přineslo výrazné zlepšení a daleko méně chybovala. Dařila se jí i hra na síti.

V dalších zápasech porazila Karolína Plíšková Ruskou hráčku Jevgenii Rodinovou, která si start v prvním kole vybojovala v kvalifikaci. Klára Koukalová potom porazila domácí hráčku Storm Sandersovou také ve dvou setech, a připsala si letošní první vítězství. Klára Koukalová toto vítězství velice potřebovala, protože v předchozích turnajích se jí příliš nedařilo a vypadla vždy v prvním kole. První vítězství na grandslamu si připsala i Kateřina Siniaková, osmnáctiletá Češka porazila Rusku Jelenu Vesninovou 6:2, 7:5.

Další čtyři české hráčky nastoupí do turnaje až zítra.

Mezi muži, pokračuje v letošních výborných výkonech Tomáš Berdych a bez problému vyřadil Kolumbijce Fallu ve třech setech. Tomáš v letošní sezóně prohrál pouze jediný zápas a pod novým koučem Danielem Vallverduem, se mu opravdu daří.

Po pětisetové bitvě zvládl zápas také Lukáš Rosol, který nakonec porazil Francouze Kennyho De Scheppera. Rosol v zápase prohrával 1:2 na sety, nakonec se mu ale podařilo zápas zvládnout. Naopak Jiří Veselý nenavázal na triumf z Aucklandu a s turnajem se rozloučil hned v 1. kole, ve kterém nestačil na Srba Viktora Troickeho, kterému podlehl ve čtyřech setech.

 

Výsledky českých hráček:

 

1. kolo ženy:

Kar. Plíšková (22-ČR) – Rodinová (Rus.) 7:5 6:1

Koualová (ČR) – Sandersová (Austr.) 7:5 6:4

Hradecká (ČR) – Ivanovičová (5-Srb.) 1:6 6:3 6:2

Arruabarenaová (Šp.) – Voráčová (ČR)  6:2 6:1

Siniaková (ČR) – Vesninová (Rus.) 6:2 7:5

Šafářová – Šedovová (Kaz.) 4:6 6:2 6:8

 

Výsledky českých hráčů:

 

1. kolo muži:

Bedych – Falla (kol.) 6:3 7:6 6:3

Veselý – Troicky (Srb.) 3:6 6:3 2:6 3:6

Rosol – De Schepper (Fr.) 4:6 6:2 6:7 6:3 6:4

 

autor: sportyonline.cz

 

Více z tenisu

Online výsledky z tenisu


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz