Tenisový Hopman cup získalo Polsko

Jako již tradičně se na prahu nové tenisové sezóny uskutečnil tenisový turnaj smíšených dvojic – Hopman cup. Turnaj proběhl v australském Perthu a jednalo se již o 27. ročník.

Turnaje se zúčastnilo osm družstev, která byla rozdělena do dvou skupin. Český tým reprezentovali Lucie Šafářová a Adam Pavlásek, kterému patří v žebříčku ATP až 239. místo. Češi nejprve ve skupině A porazili tým Kanady 2 : 1 a Itálii v poměru 3 : 0. Právě v zápase s Itálií si dvacetiletý Pavlásek připsal velký úspěch, když porazil Fabia Fogniniho, 19. hráče žebříčku ATP.

V posledním zápase ve skupině čekal naše mužstvo favorizovaný tým USA, ve kterém nám k postupu do finále stačilo uhrát jeden bod. V prvním zápase nakonec nestačila Lucie Šafářová na Serenu Williamsovou. Lucie podala skvělý výkon a hrál se výborný tenis, nakonec však ve třech setech soupeřce podlehla. Ve druhém zápase nestačil Pavlásek na Isnera, který výborně podával a prohrál s ním 2:0 na sety. Závěrečnou čtyřhru ovládl tým USA a postoupil do finále turnaje.

Ve skupině B, se obhájci titulu z Francie utkaly s domácími Australany, Velkou Británií a Polskem. Z této skupiny nakonec do finále postoupilo Polsko, které nejprve porazilo Austrálii 3:0, v následujícím zápase porazilo i Velkou Británii v poměru 2:1. V posledním zápase poláci nakonec podlehli Francii 2:1, ale právě tento jeden bod je posunul do finále.

Ve finálovém utkání se tedy utkaly týmy USA a Polska. V zahajovacím utkání porazila Polka Radwaňska Serenu Williamsovou 2:1 na sety. Pro Radwaňskou to bylo vůbec první vítězství kariéře nad touto soupeřkou. Ve druhém utkání ale porazil Isner Janovicze a srovnal stav na 1:1. Rozhodnutí přinesla až závěrečná čtyřhra, ve které se nakonec radovali Radwaňska s Janoviczem a upravili stav na konečných 2:1 pro Polsko. Po finálové účasti v minulém ročníku, získalo Polsko tuto trofej vůbec poprvé v historii.

 

 

Finále :

 Polsko – USA 2-1

Agnieszka Radwanska (POL) – Serena Williams (USA) 6-4 6-7(3) 6-1

John Isner (USA) – Jerzy Janowicz (POL) 7-6(10) 6-4

Radwanska/Janowicz (POL) – Williams/Isner (USA) 7-5 6-3

autor : sportyonline.cz

 

Více z tenisu

Online výsledky z tenisu


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz