Tenisové ohlédnutí – Berdych ve finále

V tomto týdnu se odehrálo hned několik tenisových turnajů. Výborného výsledku dosáhl Tomáš Berdych na turnaji v Dauhá, kde postoupil do finále. Naopak překvapením je vyřazení světové jedničky Novaka Djokoviče již ve čtvrtfinále. Turnaj v Brisbane vyhrál Roger Federer. Z českých hráček se nejvíce dařilo Petře Kvitové a Barboře Záhlavové-Strýcové, které obě skončily v semifinle.

Dauhá – tvrdý povrch, muži
Výborně obsazený byl turnaj v katarském Dauhá, kterého se vůbec poprvé zúčastnila i tenisová jednička Novak Djokovič. Djokovič nakonec překvapivě vypadl již ve čtvrtfinále turnaje, kde v srbsko-chorvatském duelu podlehl Ivu Karlovičovi ve třech setech. Karlovič v tomto zápase výborně servíroval a Djokovičovi nedal žádnou šanci. Djokoviče porazil podruhé v kariéře.
Tomáš Berdych odehrál v Dauhá výborný turnaj a postoupil až do finále, kde se utkal se Španělem Davidem Ferrerem. Ve vzájemném duelu byl nakonec lepší španělský tenista a radoval se z celkového vítězství na turnaji. Tomáš Berdych tak nakonec svojí bilanci turnajových vítězství (10) nerozšířil, ale i podle vlastních slov, zaznamenal výborný start do nové sezóny.

Dauhá – tvrdý povrch
Finále: Ferrer (4) – Berdych (3) 6:4, 7:5

Šen-čen (Čína) -tvrdý povrch, ženy
Petra Kvitová nestačila v semifinálovém utkání na Švýcarku Bacsinkou, které podlehla dvakrát 4:6. Cestou do semifinále porazila Petra Kvitová krajanku Terezu Smitkovou. Smitková odehrála velmi dobré utkání a se soupeřkou držela krok. V prvním i druhém setu, ale nezvládla důležité momenty a nakonec Petře podlehla ve 0:2 na sety.
Vítězkou turnaje v čínském Šen-čenu se nakonec stala Rumunka Halepová, která ve finálovém duelu nedala šanci přemožitelce Petry Kvitové a porazila jí 6:2, 6:2.

Muži:

Turnaj mužů v Brisbane vyhrál Švýcar Federer, který ve finálovém utkání porazil Kanaďana Milose Raoniče ve třech setech. V prvním setu byl šýcar lepší a téměř nechyboval, ve druhém setu se rozhodovalo až v tie-breaku a Raonič srovnal na 1:1. Koncovku třetího setu zvládl lépe Federer a získal svůj 83. turnajový titul. Roger Federer si navíc tímto vítězstvím připsal tisící vyhraný zápas v kariéře. Tohoto famózního úspěchu před ním dosáhli pouze – Jimmy Connors a Ivan Lendl.

Dvouhra semifinále:
Federer (1-Švýc.) – Dimitrov (4, Bul) 6:2, 6:2
Raonic (3-kan.) – Nisikori (2-jap.) 6:7, 7:6, 7:6

Dvouhra finále:
Federer (1-Švýc.) – Raonic (3-kan.)

Ženy:

Ženský turnaj v Brisbane ovládla Maria Šarapovová, která se na začátku sezóny předvedla ve skvělé formě, když cestou do finále naztratila ani jeden set.
Ve finálovém utkání nastoupila proti světové sedmičce, srbce Ivanovičové. První set Šarapovová ztratila až po boji po tie-breaku. Následné dva sety vyhrála shodně 6:3 a 6:3 a připsala si již 34. turnajový titul.

AUCKLAND (Nový Zéland)

Mužskou část turnaje v Auclandu ovládl americký tenista John Isner, který ve finálovém utkání porazil Lu Yen Hsuna z Tchaj-wanu 2:0 na sety. V dramatickém zápase se v obou setech rozhodovalo až v tie-breaku. Isner turnaj v Auclandu vyhrál již podruhé v kariéře.
Mezi ženami se až do semifinle probojovala naše reprezentantka Barbora Záhlavová-Strýcová. V semifinále narazila na nejvýše nasazenou, Caroline Wozniackou z Dánska. Barbora získala první set, ale další dva sety ovládla její soupeřka.
Ve finálovém zápase pak Dánka nestačila na Venus Williamsovou.. V bitvě bývalých světových jedniček se radovala Venus Williamsová, která Dánku porazila 2:1 na sety a získala tak svůj 46. turnajový ttul.