Všechny Češky s přehledem postupují, Hernych končí

Dnes pokračovalo 1. kolo tenisového Australian open. Na kurtech se představily hned čtyři české hráčky a všechny své zápasy v pohodě zvládly. Dokonce neztratily ani set.

Česká tenisová jednička a čtvrtá nasazená hráčka Petra Kvitová, nastoupila proti Nizozemce Richel Hogenkampové, která se do prvního kola musela probojovat z kvalifikace. Česká hráčka měla celý zápas plně pod kontrolou a s přehledem zvítězila 6:1 a 6:4. V dalším kole čeká Petru Němka Mona Barthelová.
Další naší hráčku Barboru Záhlavovou-Strýcovou, čekala v boji o postup do druhého kola Maďarka Timea Babosová. Maďarská hráčka v zápase hodně chybovala a s postupu se tak radovala naše hráčka. V zápase zvítězila 6:4 a 6:4. Záhlavová-Strýcová, tak navázala na výborný vstup do sezóny. Ve druhém kole jí čeká Kai-Chen Chang, 402. hráčka žebříčku WTA z Tchaj-wanu.
Premiéru v hlavní soutěži grandslamu, má za sebou m jednadvacetiletá Češka Denisa Allertová. A premiéra to byla více než úspěšná. V zápase se Švýcarkou Opradinovou ztratila pohé dva gamy a po výhře 6:0 a 6:2 v pohodě postoupila do druhého kola, kde jí čeká francouzská hráčka Alizé Cotnetová.
Stejně skvěle si vedla i dvacetiletá Tereza Smitková proti Chorvatce Lučičové- Baroniové, kterou porazila hladce 6:1 6:1 a ve druhém kole jí čeká Italka Giorgiová.
Z prvního kola Australian Open tak postoupilo hned osm Češek, zápas nezvládly pouze Lucie Šafářová a Renata Voráčová.

V mužské části Australian Open dnes nastoupil Jan Hernych proti třicátému nasazenému hráči turnaje, kolumbijci Giraldovi. Hernych se do prvního kola probojoval z kvalifikace. V tomto zápae však neměl žádnou šanci a prohrál hleadce 0:3 na sety.

Výsledky českých hráček:
1. kolo:
Kvitová (4-ČR) – Hogenkampová 6-1 6-4
Allertová (ČR) – Oprandiová (Švýc.) 6-0 6-2
Smitková (ČR) – Lučičová-Baroniová (Chorv.) 6-1 6-1
Záhlavová-Strýcový (25-ČR) – Babosová (Maď.) 6-4 6-4

Výsledky českých mužů:
1. kolo:
Giraldo (30-Kol.) – Hernych (ČR) 6-3 6-2 6-2

 

Více z tenisu

Online výsledky z tenisu


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz