Neuvěřitelné! Češky opět ovládly Fed Cup

Zdá se to až neuvěřitelné, ale ženský Český tým opět ovládl Fed Cup. Obhájil tak prvenství z minulého ročníku, kdy porazil tým Německa.

Při cestě do finále, jsme postupně naš  tenistky postupně vyřadily týmy Kanady a Francie. Ve finále pak narazily na silné Rusky, které do Prahy přijely i se svou jedničkou a světovou čtyřkou Marií Šarapovovou. Ta také uhrála oba ruské body, když postupně přehrála Karolínu Plíškovou a dnes v třísetové bitvě i Petru Kvitovou. Druhá naše zástupkyně Karolína Plíšková. která dostala přednost před Lucií Šafářovou, sice svůj první zápas prohrála, ale po vítězství nad ruskou dvojkou Anastasii Pavljučenkovovou srovnala stav zápasu na 2:2. Musela tak rozhodnout až závěrečná čtyřhra.

Do té nastoupila opět Karolína Plíšková a Barbora Strýcová, za ruský tým pak Anastasia Pavljuščenková s Jelenou Vesninovou. Našim hráčkám se povedl dokonalý obrat, když se po po prvním nepodařeném setu zvedly a nakonec zvítězily 2:1 na sety. Česko nakonec po bitvě porazilo Rusko nejtěsnějším rozdílem 3:2 na zápasy.

Český tým vyhrál Fed Cup počtvrté za posledních 5 let a podeváté v historii této soutěže. Jde o neuvěřitelný úspěch. Kolem kapitána Petra Pály se tak sešly nejen výborné hráčky, ale i výborná parta, bez které se určitě nevyhrává.

Celkově je Česká republika ve Fed Cupu  na historickém druhém místě hned za USA, které tuto soutěž ovládly hned sedmnáctkrát. Ještě jednou Gratulujeme!!!

autor: sportyonline.cz

Více z tenisu

Online výsledky z tenisu


Štítky:  ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz