Plank každý den. Co se stane s vaším tělem po tomto cvičení?

Plank každý den. Co se stane s vaším tělem po tomto cvičení?

I když jsou fitness centra zavřená nebo i když nemáte na cvičení tolik času, kolik byste na něj chtěli mít, nezoufejte. Vaše tělo se může proměnit i po deseti minutách, které si vyhradíte ke cvičení během svého oblíbeného televizního pořadu. Mezi jednotlivými prováděnými cviky by neměl chybět ani plank čili vytrvalostní cvik, při kterém zatínáte každou část svého těla. Při tomto cviku dochází k mnoha věcem – nejen ke zpevňování postavy.  

Plank je z počátku velice náročným cvikem, při kterém se člověk třepe jako ratlík, pakliže nemá zpevněné tělo a jeho fyzická kondice je prakticky na nule. Jenže s postupem času se dokonale zlepšuje, což zkrátka i pociťuje. Kromě toho, že se mu rýsují buchtičky na břiše dochází k celé řadě dalších věcí.  

Zrychluje se nám metabolismus 

I když je to cvik v jedné poloze, ve které musím pár minut vydržet, i při takovém cviku se nám zrychluje metabolismus. Možná si říkáte, že při cviku nic nespálíte, ale opak je skutečně pravdou. Při planku spálíte více kalorií než při jiných běžných cvicích. Navíc pokud na cvik nebudete zapomínat, budete spalovat i v okamžiku, kdy zrovna sedíte na pohovce.  

Pro lepší celkovou rovnováhu a držení těla 

Jak již bylo zmíněno, z počátku se možná budete klepat jako ratlík. Fyzická kondice, rovnováha nebo držení těla bude značným problémem. Jenže při tomto cviku víc, než při jiném evidujete svůj posun. S postupem času totiž třepot vašich rukou odezní a výrazně e vám zlepší celková rovnováha těla. Břišní svaly se výrazně zpevní, zlepšíte si také výkon v každém jiném druhu sportovní aktivity.  

Vyčistíte si svou hlavu 

Navíc plank, stejně jako mnohé jiné cvičení, čistí hlavu a mysl. Ne nadarmo se říká, že pokud začnete cvičit, rázem se zbavíte veškerých starostí a trablí, protože vás zaplaví endorfiny. Plank taktéž ovlivňuje vaši náladu, kterou celkově zlepšuje. Umí se vypořádat s napětím, které se ve vašem těle hromadí už nějaký ten pátek, a stejně efektivně zahání stres. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz