Souhrn 21. Kola Premier League

O víkendu se odehrálo 21. kolo anglické nejvyšší soutěže, Premier league. Již v sobotu odehrály svá utkání 2 aktuálně nejlepší celky Chelsea a Manchester City, které se před začátkem kola dělily o 1. místo.

Chelsea hrála doma s Newcastlem a v brance Mourinhova výběru se představil Petr Čech. Hosté z Newcastlu začali utkání velmi aktivně a vypracoval si i zajímavé příležitosti. Chelsea hrála v 1. poločase opravdu hrozně, byla prakticky bez šancí, přesto to byl londýnský klub, kdo šel do šaten spokojenější. Po bleskově rozehraném rohovém kopu se po 1. střele domácích na branku prosadil Oscar. Z této hořké rány se už hosté nedokázali vzpamatovat a Chelsea ve druhé půli zápas kontrolovala. V 60. Minutě ještě přidal svůj 15. ligový gól Diego Costa a Chelsea zvítězila 2:0.

Manchester City se představil na půdě liverpoolského Evertonu. V první půli měli hosté optickou převahu, nedokázali ji však přetavit ve vedení. Domácí měli také 2 slibné šance, Romelu Lukaku se ocitl v tutové šanci, ovšem gólman Hart ho vychytal, následně ještě Coleman nastřelil břevno. Po změně stran měl další skvělou šanci Lukaku, ovšem Joe Hart svůj tým opět podržel. Favorit z Manchestru šel ovšem do vedení a to zásluhou Fernandinha, za domácí ovšem během 4 minut odpověděl Steven Naismith a stanovil tak konečný stav 1:1. Tímto výsledkem Manchester city přišel o vedoucí pozici a nyní ztrácí na vedoucí Chelsea 2 body.

V předehrávce zvítězil Liverpool na půdě Sunderlandu 0:1 a natáhl sérii zápasu bez porážky na 5 utkání. V dalším sobotním utkání se utkaly 2 týmy, které momentálně procházejí krizí, poslední Leicester City a Aston Villa. Leicester nakonec utkání zvádl a vyhrál 1:0 díky trefě Paula Koncheskyho. Ani tyto 3 body však Leicesteru nestačili, aby se pohnul z posledního místa.

Swansea doma přivítala West Ham a o oba góly se postarali hosté, nejprve v 43. minutě Andrew Carroll a v 74. si vstřelil vlastní gól Mark Noble. Utkání skončilo 1:1. Burnley doma porazilo 2:1 Queens Park Rangers. Hosté z Londýna si připisují nechtěný rekord Premier league, když nedokázali v deseti utkáních v řadě uhrát ani bod.

Po příchodu Tonyho Pulise na lavičku West Bromwiche vyhrálo zatím WBA oba zápasy. V sobotu si poradili s Hullem 1:0 v nezáživném utkání. Další nový manažer Alan Pardew, který usedl na lavičku Crystal Palace, dokázal hned v 1. ligovém zápase porazit favorizovaný Tottenham 2:1, že by se Crystalu palace blýskalo na lepší časy?

V neděli Arsenal doma hostil Stoke city a zvítězil hladce 3:0. Arsenal porazil doma Stoke po třinácté v řadě. V dresu londýnského celku si připsal čisté konto debutující David Ospina, který chytal místo Wojciecha Szczęsneho na kterého se nedávno snesla vlna kritiky a podle určitých zvěstí měl mít i problémy se životosprávou, údajně si měl zapálit přímo ve sprchách po zpackaném utkání.

V posledním hraném utkání se utkali na dva přímí konkurenti v boji o umístění v Top Four, Manchester United hostil Southampton. Domácí do utkání vstupovali s desetizápasovou neporazitelností, skvělý výkon hostů však znamenal výhru 0:1 pro Southampton, když se v 69. minutě prosadil střídající Dušan Tadić.