Základní část KHL skončila. Kdo je největším favoritem na zisk poháru?

Skončila nám základní část Kontinentální hokejové ligy a týmy, které postoupily do play-off se už připravují na svého soupeře.

Do osmifinále se mimo ruské celky probojoval také finský Jokerit, běloruský Minsk, a také Kazašská Astana.

Základní část suverénně ovládlo CSKA Moskva a je tak pasováno do role největšího favorita na zisk posledního Gagarinová pohárů. Proč posledního? Od příští sezony se bude předávat Tichonovův pohár. Po tragické smrti možná nejlepšího trenéra historie hokeje mu alespoň takhle vzdali poctu. V čele armády CSKA je mimo jiné Alexander Radulov, který opanoval bodování základní části a nasbíral 71 bodů. Rovněž se stal nejlepším nahrávačem celé ligy se čtyřiceti sedmi asistencemi. Moskevský celek byl v základní části druhý neproduktivnější, nastřílel 207 branek a jako jediný tým neinkasoval 100 branek (inkasoval jich 98). Tým ve kterém hraje také český obránce Ondřej Němec je tak pasován do role favorita celé soutěže. Žádnému týmu se v KHL zatím nepodařilo nasbírat víc bodů néž CSKA. Nejblíže tomu byla Ufa v sezoně 2008/2009 a 2009/2010, kdy nasbírali 2 x 129 bodů, ale ani jednou se jím pohár nepodařilo zvítězit (v obou případech se radovala Kazaň). Dodám ještě jednu zajímavost. Dvojice Artukhin-Radulov nasbírala skoro 300. trestných minut dohromady! Šílené!

Druhý největší favorit na triumf v Kontinentální lize je Petrohrad. Tým okolo Iljy Kovalchuka dokázal v základní části nastřílet nejvíce branek ze všech dvaceti osmi mužstev (210). Tým, ve kterém nastupuje pět hráčů, kteří byli na letošním MS v Minsku je skvělé postavený a letos by se mohl dočkat. Roman Červenka určitě udělá maximum, aby se mohli radovat z prvenství v KHL.

Třetím nejžhavějším favoritem je Kazan, které se 120-ti body ovládla východní konferenci. I v Kazani máme českého zástupce. Za třetího největšího favorita celé ligy nastupuje Petr Vrána. Po spackané Olympiádě by si rád Zinetula Bilyaletdinov zpravil chuť pohárem pro nejlepší mužstvo KHL. Kazaň vyhrála Gagarinův pohár dva krát a to v prvních dvou ročnících této ligy. Takže v sezoně 2008/2009 a 2009/2010.  Bývalý kouč ruské sborné by tak mohl dosáhnout na hattrick a ovládnout tuto soutěž po třetí ve své trenérské kariéře.  Tým se opírá o kvality Justina Azeveda, který ještě loni nastupoval za Pražský Lev.  Kromě něj v týmu není žádná podobná stár jako v CSKA Radulov nebo v Petrohradu Kovalchuk, čili by se mělo spoléhat na týmovou hru.

 

autor: Patas | sportyonline.cz

 

Více z hokeje

Online výsledky z hokeje


Štítky:  ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz